Filtry są stosowane...

Przemysł medyczny

Magnesy trwałe znalazły zastosowanie w niezliczonych aplikacjach medycznych. Przykładowo: separatory komórek, wysokowydajne silniki elektryczne w urządzeniach takich jak wiertła dentystyczne oraz — oczywiście — skanery do obrazowania rezonansem magnetycznym.

Ponadto firma Goudsmit produkuje także komponenty magnetyczne napędów liniowych, które umożliwiają przenoszenie obiektów z dużą precyzją i prędkością. Ma to wielkie znaczenie w zastosowaniach takich jak skanery do obrazowania rezonansem magnetycznym. Istotną przewagą napędów liniowych nad napędami tradycyjnymi jest to, że napędy liniowe mogą być konstruowane bez zastosowania części zużywalnych.

Magnesy dla przemysłu medycznego

Produkty

Magnesy neodymowe (NdFeB)

Magnesy neodymowo-żelazno-borowe (NdFeB) są dostarczane przez firmę Goudsmit pod nazwą handlową Neoflux®. To najpotężniejsze magnesy o bardzo dużym produkcie energetycznym.

Więcej informacji

Magnesy samarowo-kobaltowe (SmCo)

Magnesy samarowo-kobaltowe (SmCo) odznaczają się doskonałą charakterystyką magnetyczną, niskim współczynnikiem temperatury i wysoką stabilnością.

Więcej informacji

Magnesy AlNiCo

Magnesy AlNiCo wykonane są z aluminium, niklu i kobaltu. Większość magnesów AlNiCo jest odlewana. Proces ten jest prowadzony w złożonych formach.

Więcej informacji

Magnesy ferrytowe

Magnesy ferrytowe lub magnesy ceramiczne to najpowszechniejsze magnesy. Wachlarz zastosowań magnesów ferrytowych jest bardzo szeroki.

Więcej informacji

Magnesy neodymowe z tworzywa sztucznego

Magnesy neodymowe z tworzywa sztucznego mogą być wytwarzane w skomplikowanych formach — w drodze tłoczenia lub wytłaczania.

Więcej informacji

Uchwyty magnetyczne pierścieniowe (NdFeB)

Magnesy neodymowe to najsilniejsze magnesy w naszym asortymencie. Zabezpieczenie produktu przed korozją zapewnia powłoka z niklu, cynku lub santoprenu.

Więcej informacji

Uchwyty magnetyczne pierścieniowe (SmCo)

Samarowo-kobaltowe (SmCo) uchwyty magnetyczne pierścieniowe to unikalne połączenie dużej siły magnetycznej i wysokiej temperatury roboczej.

Więcej informacji

Spawanie ultradźwiękowe magnesów

Spawanie ultradźwiękowe to sposób na zamknięcie obudowy magnesów. To technika spawania, w której obiekty są łączone z wykorzystaniem ultradźwiękowych wibracji o wysokiej częstotliwości.

Więcej informacji

Klejenie magnesów

Do montażu swoich produktów firma Goudsmit regularnie wykorzystuje spoiwa. Wiemy dokładnie ile spoiwa użyć i znamy najlepsze procesy utwardzania — oba te czynniki mają krytyczne znaczenie dla zapewnienia poprawnego działania produktu.

Więcej informacji

Odlewanie magnesów

Magnesy są odlewane, kiedy muszą zostać kompletnie zamknięte w obudowie z powodów środowiskowych. To doskonała technika do bezpiecznego montażu części.

Więcej informacji

Formowanie wtryskowe magnesów

Formowanie wtryskowe jest zwykle wykorzystywane do łączenia magnesów i tworzyw sztucznych bez zastosowania spoiwa. Jest to technologicznie zaawansowane rozwiązanie, które wymaga precyzyjnych form i magnesów. Firma Goudsmit dysponuje odpowiednią wiedzą i zasobami.

Więcej informacji

Mechaniczny montaż magnesów

Prasowanie wtłaczane i skręcanie to bezpieczne metody montażu systemów magnetycznych. Montaż mechaniczny jest czasem najlepszym rozwiązaniem, bo jest łatwy do przetestowania i skontrolowania.

Więcej informacji

Uchwyty magnetyczne pierścieniowe (AlNiCo)

Magnesy garnkową AlNiCo mają bardzo wysoką temperaturę użytkowania. Obudowa wykonana jest ze stali, a pomiędzy poszczególnymi warstwami znajduje się materiał niemagnetyczny.

Więcej informacji

Uchwyty magnetyczne pierścieniowe (ferryt)

Ferrytowe lub ceramiczne magnesy garnkowe są wyposażone w stalowy garnek, który zapewnia ekranowanie od pola magnetycznego. Minimalna wysokość instalacji oferuje wiele zalet konstrukcyjnych.

Więcej informacji

Uchwyty elektromagnetyczne

Okrągłe elektromagnesy można przełączać. Służą one do zbierania, pozycjonowania lub przechowywania produktów.

Więcej informacji

Optyczny skaner trójwymiarowy

Optyczny skaner trójwymiarowy pozwala na pomiar, analizę i precyzyjny zapis danych o pełnej geometrii obiektu.

Więcej informacji

Skaner do pomiaru przenikalności elektromagnetycznej

Skaner do pomiaru przenikalności elektromagnetycznej pozwala na określenie dokładnych właściwości magnetycznych i porównanie ich z wymaganymi specyfikacjami.

Więcej informacji

Trójwymiarowy miernik linii pola

W idealnej sytuacji granica przebiega dokładnie między biegunem północnym i południowym oraz prostopadle do osi północ-południe. Trójwymiarowy miernik linii pola mierzy rzeczywiste odchylenie kątowe.

Więcej informacji