Filtry są stosowane...
Filtry są stosowane...

Magnesy trwałe

Magnesy trwałe odgrywają istotną rolę we współczesnym, zaawansowanym technologicznie otoczeniu. Są one niezbędne w przemyśle energetycznym i wykorzystywane w dynamach, silnikach, przekaźnikach oraz czujnikach. Ponadto, w okresie ostatnich kilku lat magnesy trwałe były w coraz większym stopniu wykorzystywane w przemyśle motoryzacyjnym, kosmicznym, medycznym oraz wydobywczym na morskich platformach wiertniczych. Wystarczy wspomnieć o hybrydowych mechanizmach napędowych zębatych, poduszkach powietrznych, układach ABS, układach sterowania nawigacją i sprzętem audio-wideo, układami ostrzegania przed zmianą pasa i różnorodnych czujnikach. Firma Goudsmit posiada certyfikacje ISO 9001,  IATF 16949  i AS9100D. Niewiele innych europejskich firm może pochwalić się certyfikacją AS9100c. Zapewnia to, że nasze magnesy spełniają wymagania jakości i bezpieczeństwa stawiane na wszystkich polach.

Ilość zastosowań rośnie z dnia na dzień. Ponadto alternatywne źródła energii (energia pozyskiwana z wiatru, słońca i wody) to stale rosnący rynek zbytu dla magnesów trwałych.

Tradycyjne magnesy AlNiCo i ferrytowe były najbardziej rozpowszechnione, niemniej jednak zapotrzebowanie na jeszcze mniejsze i jeszcze mocniejsze magnesy spowodowało rozwój nowych rodzajów magnesów z metali ziem rzadkich. Obejmują one kobalt samaru (SmCo) i neodym (NdFeB) — oba rodzaje magnesów wytwarzają olbrzymią siłę magnetyczną nawet przy niewielkich rozmiarach. Dostępnych jest wiele różnych typów.

Produkty

Magnesy neodymowe (NdFeB)

Magnesy neodymowo-żelazno-borowe (NdFeB) są dostarczane przez firmę Goudsmit pod nazwą handlową Neoflux®. To najpotężniejsze magnesy o bardzo dużym produkcie energetycznym.

Więcej informacji

Magnesy ferrytowe

Magnesy ferrytowe lub magnesy ceramiczne to najpowszechniejsze magnesy. Wachlarz zastosowań magnesów ferrytowych jest bardzo szeroki.

Więcej informacji

Magnesy samarowo-kobaltowe (SmCo)

Magnesy samarowo-kobaltowe (SmCo) odznaczają się doskonałą charakterystyką magnetyczną, niskim współczynnikiem temperatury i wysoką stabilnością.

Więcej informacji

Magnesy AlNiCo

Magnesy AlNiCo wykonane są z aluminium, niklu i kobaltu. Większość magnesów AlNiCo jest odlewana. Proces ten jest prowadzony w złożonych formach.

Więcej informacji

Magnesy neodymowe z tworzywa sztucznego

Magnesy neodymowe z tworzywa sztucznego mogą być wytwarzane w skomplikowanych formach — w drodze tłoczenia lub wytłaczania.

Więcej informacji