Filtry są stosowane...
Filtry są stosowane...

Uchwyty magnetyczne pierścieniowe

Magnesy garnkowe i okrągłe elektromagnesy o wysokiej jakości

Kompaktowe systemy magnetyczne z powłoką ze stali, mosiądzu, stali szlachetnej lub tworzywa sztucznego. W zależności od powłoki tych systemów magnetycznych, natężenie pola magnetycznego wzrasta i / lub magnesy są bardziej odporne na korozję lub chemikalia. Magnesy garnkowe mają tylko jedną płaszczyznę przyciągania; pozwala to na rozprzestrzenianie się pola magnetycznego tylko w jednym kierunku

Materiały magnesów garnkowych

Magnesy garnkowe są dostępne w wersjach wykonanych z następujących materiałów:
Neodym (NdFeB)
Materiał samarowo-kobaltowy (SmCo)
AlNiCo
Ferryt (FeB)

Maksymalna temperatura robocza wynosi od 60 do 450 °C.
Nasza firma oferuje również elektromagnesy

Opcje instalacji

Magnesy garnkowe i elektromagnesy są dostępne w różnych wersjach wykonania: płaskie, z gwintowaną tuleją, z gwintowanym zakończeniem, z otworem wpuszczanym, z otworem przelotowym i z otworem gwintowanym. Wiele różnych modeli oznacza, że można zawsze znaleźć najbardziej odpowiedni magnes dla każdego zastosowania. Firma Goudsmit z przyjemnością przedstawi zalecenia dotyczące instalacji lub pomoże wybrać odpowiedni magnes.

Warunki dla optymalnej siły trzymania magnetycznego

Aby uzyskać optymalną siłę trzymania, powierzchnie biegunów magnesu powinny być czyste, a elementy obrabiane muszą być płaskie. Określone siły trzymania są mierzone w optymalnych warunkach: prostopadle, na kawałku stali gatunku 37, który został oszlifowany płasko do grubości 5 mm, bez szczeliny powietrznej. Niewielkie pęknięcia w materiale magnetycznym nie mają wpływu na siłę ciągnięcia.
Zasadniczo, magnesy garnkowe zachowują swoją siłę magnetyczną w nieskończoność, jeśli nie są narażone na działanie tych czterech czynników (patrz "Czy magnes traci wytrzymałość w czasie?")

Produkty

Uchwyty magnetyczne pierścieniowe (NdFeB)

Magnesy neodymowe to najsilniejsze magnesy w naszym asortymencie. Zabezpieczenie produktu przed korozją zapewnia powłoka z niklu, cynku lub santoprenu.

Więcej informacji

Uchwyty magnetyczne pierścieniowe (ferryt)

Ferrytowe lub ceramiczne magnesy garnkowe są wyposażone w stalowy garnek, który zapewnia ekranowanie od pola magnetycznego. Minimalna wysokość instalacji oferuje wiele zalet konstrukcyjnych.

Więcej informacji

Uchwyty magnetyczne pierścieniowe (SmCo)

Samarowo-kobaltowe (SmCo) uchwyty magnetyczne pierścieniowe to unikalne połączenie dużej siły magnetycznej i wysokiej temperatury roboczej.

Więcej informacji

Uchwyty magnetyczne pierścieniowe (AlNiCo)

Magnesy garnkową AlNiCo mają bardzo wysoką temperaturę użytkowania. Obudowa wykonana jest ze stali, a pomiędzy poszczególnymi warstwami znajduje się materiał niemagnetyczny.

Więcej informacji

Uchwyty elektromagnetyczne

Okrągłe elektromagnesy można przełączać. Służą one do zbierania, pozycjonowania lub przechowywania produktów.

Więcej informacji