Filtry są stosowane...
Filtry są stosowane...

Zespoły magnesów

Wysokiej jakości zespoły magnesów

Nowoczesne zakłady produkcyjne i montażowe Goudsmit Magnetics są w pełni przygotowane do konstruowania, testowania i dokonywania pomiarów zespołów magnesów, prototypów i serii. Dzięki wykorzystywaniu robota wytwarzamy magnesy o niezmiennej jakości i w pełni identyfikowalne. W przypadku zaopatrywania przemysłu lotniczego jest to wymóg.

Zespół magnesów RobofrOK

Zautomatyzowana produkcja komponentów magnetycznych

Nazwa RobofrOK została utworzona od słów „First Run OK” (Pierwsze użycie OK) i odnosi się do naszego specjalnie zaprojektowanego obszaru produkcyjnego, w którym wytwarzamy systemy i komponenty magnetyczne całkowicie wolne od wad produkcyjnych. RobofrOK zapewnia półautomatyczny proces produkcji w stałej temperaturze, z zastosowaniem optymalnie zorganizowanych procesów i elastycznych linii produkcyjnych. Gwarantujemy szybką dostawę, pełną identyfikowalność, transparentność i wysoką jakość. Do tworzenia prototypów dla klientów oraz modyfikacji dla robota wykorzystujemy drukarkę 3D. Pozwala nam to oferować krótkie czasy realizacji. Dowiedz się więcej na temat robotyzacji zespołów magnesów w obszarze RobofrOK, a następnie zapoznaj się z naszymi aktualnościami.

Czy zespół magnesów jest odpowiedni do danego zastosowania?

Zapotrzebowanie na złożone komponenty i produkty zawierające zintegrowane magnesy wciąż rośnie, a sprostanie mu wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu technologii magnetycznych. Zespół naszych doświadczonych inżynierów bada, który zespół zapewnia działanie magnetyczne wymagane przez dane zastosowanie, zwiększając w ten sposób oszczędność kosztów i żywotność rozwiązania. Różne metody produkcyjne, wybór materiałów i stopy magnetyczne pozwalają nam wytwarzać spersonalizowane zespoły magnesów. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami już dziś.
Napisz do nas na adres lub zadzwoń pod numer +31 (0)40 221 9015.

Metody produkcji

Firma Goudsmit Magnetics posiada doświadczenie w zakresie następujących metod produkcji zespołów magnesów:

Dostępne są również bardziej szczegółowe informacje na temat zespołów magnesów oraz oferowanych przez nie rozwiązań w wielu rozmaitych zastosowaniach magnetycznych wymienionych poniżej.

Jakie korzyści dają zespoły magnesów?

Zespół magnesów to kombinacja magnesów i materiałów niemagnetycznych, które po połączeniu często wytwarzają silniejsze pole magnetyczne. Materiały niemagnetyczne chronią magnesy przed uszkodzeniami. Dzięki nim system magnetyczny staje się też mocniejszy. Możliwe są także zespoły magnesów o specjalnych właściwościach montażowych, przeznaczone do trzymania lub zabezpieczania przedmiotów.

 1. Silniejsze pole magnetyczne

  Zespół magnesów jest nie tylko mocniejszy pod względem mechanicznym, ale często również siła jego oddziaływania jest większa niż w przypadku pojedynczych magnesów. Dzieje się tak dlatego, że oprócz samego magnesu w skład obwodu magnetycznego wchodzą również elementy przewodzące. Siła ta jest największa, gdy zespół magnesów wchodzi w bezpośredni kontakt z obiektem poddawanym obróbce. Nawet najmniejsza przerwa, w postaci szczeliny powietrznej, powłoki lub zanieczyszczeń, znacząco osłabia pole magnetyczne.

 2. Magnes z obudową jest mocniejszy pod względem mechanicznym

  Stopy magnetyczne są zwykle słabe. Z powodu ciągłych obciążeń mechanicznych oddzielają się cząsteczki. W ten sposób magnes traci objętość. W efekcie słabnie jego pole magnetyczne. Aby tego uniknąć, magnes może zostać wyprodukowany z obudową ochronną lub uchwytem pierścieniowym. Również względy środowiskowe mogą narzucać stosowanie w pełni zamkniętego systemu magnetycznego. Firma Goudsmit Magnetics oferuje wachlarz opcji montażowych, pozwalających umieścić magnes w obudowie z tworzywa sztucznego, metalu żelaznego lub metalu nieżelaznego. Tutaj dowiesz się więcej na temat obtryskiwania, hermetyzacji oraz wytłaczania wtryskowego. W celu uzyskania zaleceń prosimy o kontakt z nami: napisz do nas na adres lub porozmawiaj z naszymi ekspertami pod numerem +31 (0)40 221 9015.

 3. Magnesy mogą zostać wyposażone w gumową powłokę, chroniącą przed uszkodzeniami.

  Tak zabezpieczony magnes nie rysuje powierzchni. Ma on również większą siłę ścinającą, dzięki czemu doskonale sprawdza się w zastosowaniach pionowych, takich jak wieszanie tablic na stalowych ścianach. Ponadto, obudowa chroni system magnetyczny przed wilgocią i zanieczyszczeniami. Magnes z gumową powłoką może być stosowany w wilgotnych miejscach oraz na zewnątrz. Informacje o naszym asortymencie magnesów z gumowymi ściankami są dostępne tutaj

 4. Magnetyczne mocowanie przedmiotów

  Metoda prasowania wtłaczanego pozwala nam wytwarzać zespoły magnesów z gwintowanym otworem lub gwintowanym kołkiem montażowym. Umożliwiają one magnetyczne mocowanie przedmiotów. Takie komponenty magnetyczne są łatwe w użytkowaniu i pozwalają oszczędzać czas i pieniądze. Klejenie, przykręcanie i niepotrzebne wiercenie otworów odchodzą już do historii. W tym zakresie oferujemy asortyment standardowy, a także wytwarzamy magnesy spersonalizowane. Informacje o naszej ofercie magnesów montażowych znajdują się tutaj.

Produkty

Spawanie ultradźwiękowe magnesów

Spawanie ultradźwiękowe to sposób na zamknięcie obudowy magnesów. To technika spawania, w której obiekty są łączone z wykorzystaniem ultradźwiękowych wibracji o wysokiej częstotliwości.

Więcej informacji

Klejenie magnesów

Do montażu swoich produktów firma Goudsmit regularnie wykorzystuje spoiwa. Wiemy dokładnie ile spoiwa użyć i znamy najlepsze procesy utwardzania — oba te czynniki mają krytyczne znaczenie dla zapewnienia poprawnego działania produktu.

Więcej informacji

Odlewanie magnesów

Magnesy są odlewane, kiedy muszą zostać kompletnie zamknięte w obudowie z powodów środowiskowych. To doskonała technika do bezpiecznego montażu części.

Więcej informacji

Formowanie wtryskowe magnesów

Formowanie wtryskowe jest zwykle wykorzystywane do łączenia magnesów i tworzyw sztucznych bez zastosowania spoiwa. Jest to technologicznie zaawansowane rozwiązanie, które wymaga precyzyjnych form i magnesów. Firma Goudsmit dysponuje odpowiednią wiedzą i zasobami.

Więcej informacji

Mechaniczny montaż magnesów

Prasowanie wtłaczane i skręcanie to bezpieczne metody montażu systemów magnetycznych. Montaż mechaniczny jest czasem najlepszym rozwiązaniem, bo jest łatwy do przetestowania i skontrolowania.

Więcej informacji