Filtry są stosowane...

Krótki opis

Formowanie wtryskowe jest zwykle wykorzystywane do łączenia magnesów i tworzyw sztucznych bez zastosowania spoiwa. Jest to technologicznie zaawansowane rozwiązanie, które wymaga precyzyjnych form i magnesów. Firma Goudsmit dysponuje odpowiednią wiedzą i zasobami.

Przeczytaj więcej

Charakterystyka

  • Najpowszechniejsza metoda
  • Odpowiednia dla materiałów o niskiej temperaturze topienia
  • Niska cena i krótki cykl produkcji
  • Możliwość stosowania form wielokomorowych
Zapytanie techniczne
Formowanie wtryskowe magnesów

Szczegółowy opis produktu

Formowanie wtryskowe magnesów to technologia formowania termoplastów, polimerów termoutwardzalnych i metali o niskiej temperaturze topienia.
W procesie formowania wtryskowego topimy tworzywo sztuczne, dostarczane jako granulat lub proszek, w celu uzyskania płynnej masy a następnie wtryskujemy ją pod wysokim ciśnieniem do formy o wybranym kształcie. W czasie stygnięcia tworzywo sztuczne krzepnie, formując produkt.
Zaletami cieńszego produktu są niska cena i szybki czas stygnięcia, co skraca cykl wytwarzania do zaledwie kilku sekund.

Wykorzystywane są także wielokomorowe formy odlewnicze — w pojedynczej formie jest kilka komór tego samego kształtu, co umożliwia wytwarzanie większej liczby takich samych produktów w czasie każdego cyklu.

Formowanie wtryskowe to jedna z najpowszechniejszych technologii formowania części z tworzywa sztucznego, które pozwala także na wytwarzanie skomplikowanych produktów. W związku z relatywnie dużymi kosztami form odlewniczych, formowanie wtryskowe magnesów jest opłacalne tylko przy produkcji wielkoseryjnej.

Formowanie wtryskowe magnesów? Zachęcamy do kontaktu z nami, aby uzyskać więcej informacji.