Filtry są stosowane...
Filtry są stosowane...

Filtry magnetyczne

Zastosowanie

Filtry magnetyczne (cedzidła magnetyczne lub separatory do rurociągów) filtrują zanieczyszczenia metalami ferromagnetycznymi, takimi jak żelazo i stal, oraz elementy o niskiej podatności magnetycznej, takie jak pozostałości po stali nierdzewnej obrabianej maszynowo, drobiny obecne w płynach i proszkach, które są transportowane pod ciśnieniem.

Specyfikacje każdego filtra magnetycznego: ciśnienie testowe 15 bar, maks. ciśnienie robocze 10 bar.

Potężne pręty magnetyczne Neoflux® (neodymowe) znajdują się w strumieniu produktu i mogą wyfiltrować nawet najmniejsze cząsteczki żelaza — nawet rozmiaru 30 mikronów — oraz elementy o niskiej podatności magnetycznej (pozostałości ze stali nierdzewnej). Te ekstremalnie drobne cząsteczki żelaza i stali nierdzewnej są tak małe, że detektor metalu nie jest w stanie ich wykryć.

Nasze separatory do rurociągów są stosowane między innymi w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i ceramicznym, i mają zastosowanie w odżelazianiu pigmentów i farb. W przemyśle ceramicznym są wykorzystywane także do czyszczenia szkliwa celem zapobiegania powstawaniu czarnych punktowych przebarwień.

Konstrukcja

W standardowej wersji nasze filtry magnetyczne są wyposażone w wiele prętów magnetycznych, zamontowanych w układzie kaskadowym, jeden za drugim. Gwarantuje to, że produkt musi wejść w kontakt lub przejść bardzo blisko prętów magnetycznych. Większość typów filtrów magnetycznych firmy Goudsmit jest projektowanych z prętami magnetycznymi zlokalizowanymi wewnątrz osłon ekstrakcyjnych, co ułatwia i przyśpiesza czyszczenie.
Pneumatyczne filtry przemysłowe i higieniczne filtry CIP pozwalają na półautomatyczne czyszczenie ze sterowaniem pneumatycznym. Dlatego nie wymagają one zastosowania ekstraktora, co w rezultacie skutkuje silniejszym polem, a sam magnes uniemożliwia wzrost bakterii.

Czyszczenie
Rodzaj separowanych cząstek
Higieniczne

Produkty

Filtry magnetyczne, przemysłowe

Solidne filtry do zastosowań ogólnych. Do filtrowania cząsteczek magnetycznych i elementów o niskiej podatności magnetycznej. Odpowiednie dla wszystkich branż. Oczyszczanie ręczne (szybkie czyszczenie).

Więcej informacji

Filtry magnetyczne, przemysłowe, pneumatyczne

Solidny filtr do filtrowania cząsteczek magnetycznych i elementów o niskiej podatności magnetycznej o dużych średnicach. Odpowiednie dla wszystkich branż. Czyszczenie półautomatyczne.

Więcej informacji

Filtry magnetyczne, przemysłowe, z podwójnymi ścianami obudowy

Solidny filtr z podwójną obudową mająca na celu zapobieganie koagulacji lepkich produktów. Filtruje zanieczyszczenia cząsteczkami magnetycznymi, a nawet elementami o niskiej podatności magnetycznej, substancji takich jak czekolada. Oczyszczanie ręczne (szybkie czyszczenie).

Więcej informacji

Filtry magnetyczne, przemysłowe, z magnesem zewnętrznym

Bardzo wytrzymały filtr, odpowiedni do filtrowania zanieczyszczeń metalami żelaznymi z produktów takich jak masa włóknista w przemyśle papierniczym. Długie ciała stałe także mogą być obrabiane, ponieważ na trasie przejścia nie ma żadnej obstrukcji. Czyszczenie ręczne.

Więcej informacji

Filtry magnetyczne, higieniczne (EHEDG)

Zaprojektowane dla przemysłu spożywczego zgodnie z wytycznymi EHEDG. Bardzo wydajnie filtrują zanieczyszczenia drobnymi cząsteczkami metali magnetycznych i elementami o niskiej podatności magnetycznej. Oczyszczanie ręczne (szybkie czyszczenie).

Więcej informacji

Filtry magnetyczne, higieniczne (EHEDG) — Clean-In-Place

Zaprojektowane dla przemysłu spożywczego; certyfikowane zgodnie EHEDG. Bardzo wydajnie filtrują zanieczyszczenia drobnymi cząsteczkami metali magnetycznych i elementami o niskiej podatności magnetycznej. W pełni automatyczne czyszczenie (ang. CIP — Clean-In-Place).

Więcej informacji

Filtry magnetyczne, sanitarne

Odpowiednie do filtrowania zanieczyszczeń metalami żelaznymi w przemyśle spożywczym. Oczyszczanie ręczne (szybkie czyszczenie).

Więcej informacji