Filtry są stosowane...
Filtry są stosowane...

Magnesy rurowe

Magnesy rurowe mogą być wykorzystywane do filtrowania niepożądanych cząsteczek ferromagnetycznych (Fe) — takich jak żelazo i stal — z granulatów, włókien i materiałów bardziej zgrubnych w wysokowydajnych liniach swobodnego przepływu. Stosowane są do filtrowania między innymi materiałów o swobodnym przepływie, karmy zwierzęcej, tworzywa sztucznego, ceramiki oraz w przemyśle recyklingu. Magnesy rurowe nie są odpowiednie do stosowania z produktami spożywczym, które wymagają obróbki wykończeniowej dla przemysłu przetwórstwa żywności.

Zarówno obudowa jak i rdzeń magnetyczny magnesu rurowego odznaczają się solidną konstrukcją. Ponieważ rdzeń magnetyczny jest zlokalizowany wewnątrz strumienia produktu, magnes rurowy charakteryzuje się bardzo wysoką wydajnością separacji. Okrągły kształt obudowy i rdzenia magnetycznego (z kątem górnego stożka 60°) gwarantuje ciągły przepływ i dobrą dystrybucję strumienia produktu. Produkt przepływa następnie przez potężne pole magnetyczne, w którym taśmy prowadzące kierują produkt w stronę ścian zewnętrznych i z powrotem w stronę rdzenia magnetycznego. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest osiągnięcie dobrego przepływu i dobrej separacji żelaza.

Magnesy rurowe firmy Goudsmit są dostępne w wersjach z magnesem trwałym i elektromagnesem. Magnesy rurowe trwałe wymagają czyszczenia ręcznego (wycierania), natomiast elektromagnesy są czyszczone automatycznie (wraz z zatrzymaniem produkcji).

Wydajność magnesu rurowego wynosi maks. 500 m³/h. Maks. rozmiar cząsteczek: 50 mm.

Produkty

Magnesy rurowe trwałe

Najbardziej efektywny system separacji uwzględniając stosunek ceny do jakości. Z potężnym rdzeniem z magnesu ferrytowego. Czyszczenie ręczne.

Więcej informacji

Elektromagnesy rurowe

Słabszy niż wersja z magnesem trwałym, ale wyposażony w układ automatycznego czyszczenia (z zatrzymaniem produkcji) i dlatego odpowiedni do stosowania w automatycznych procesach produkcji.

Więcej informacji