Filtry są stosowane...
Filtry są stosowane...

Separatory magnetyczne bębnowe

Zastosowanie

Separatory magnetyczne bębnowe znajdują szerokie zastosowanie. Wykorzystywane są w zsypach swobodnego przepływu lub za podajnikami wibracyjnymi proszków (nawet drobnych), granulatów, włókien i zgrubnych strumieni produktu (nielepkich). W sposób ciągły i w pełni automatyczny separują cząsteczki ferromagnetyczne (Fe), takie jak żelazo i stal.

Jeżeli materiał jest doprowadzany przez podajnik wibracyjny, istnieje możliwość separacji elementów o niskiej podatności magnetycznej, takich jak drobin obrabianej maszynowo stali nierdzewnej, a nawet cząsteczek paramagnetycznych. Dzięki zastosowaniu rozwiązania do czyszczenia ciągłego, separator magnetyczny bębnowy doskonale nadaje się do obróbki strumieni produktów o dużym zanieczyszczeniu cząsteczkami magnetycznymi.

Firma Goudsmit dostarcza różne separatory magnetyczne bębnowe:

  • dla strumieni produktów drobnych lub zgrubnych;
  • dla dużych lub małych ilości;
  • dla materiałów zawierających mało/dużo cząsteczek magnetycznych;
  • dla różnych branży: od przemysłu spożywczego po przemysł recyklingu.

Zastosowania:

  • zapobieganie zanieczyszczeniu produktu po obróbce cząsteczkami ferromagnetycznymi lub paramagnetycznymi;
  • zapobieganie możliwym do uniknięcia uszkodzeniom maszyn (wtryskarek, wytłaczarek, mieszalników, szlifierek i innego wyposażenia).

Typy

  • Standardowy separator magnetyczny bębnowy nadaje się do separacji zgrubnych surowców w przemyśle tworzyw sztucznych i ceramicznym.
  • Separatory magnetyczne bębnowe dla przemysłu spożywczego/farmaceutycznego są opracowywane specjalnie do takich zastosowań. Charakteryzują się one niską wydajnością, niemniej jednak filtrują one ze strumienia produktu małe cząsteczki żelaza (a nawet elementy o niskiej podatności magnetycznej).
  • Urządzenie LenaStar filtruje nawet cząsteczki paramagnetyczne (takie jak: kamienie, błoto, odchody owadów itp.) z surowców suszonych (np. kawy, przypraw).

Działanie

Separator magnetyczny bębnowy jest stacjonarnym (180°) wkładem magnetycznym, wokół którego obraca się bęben ze stali nierdzewnej. Magnes przyciąga cząsteczki magnetyczne obecne w produkcie. Cząsteczki wychwycone przez bęben przenoszone są na jego dno. Tam, cząsteczki odpadają i mogą zostać zgromadzone i zutylizowane. Dla cząsteczek o dużej sile magnetycznej nośniki są umieszczone na bębnie, aby „wypychać” cząsteczki z pola magnetycznego. zaletą separatora magnetycznego bębnowego jest system ciągłego czyszczenia/separacji, dzięki któremu nie ma potrzeby zatrzymywania przepływu produktu w celu usunięcia cząsteczek magnetycznych.

Rodzaj separowanych cząstek
Higieniczne

Produkty

Separatory magnetyczne bębnowe — standardowa wersja 3000 gausów

Zastosowanie w zsypach wolnego przepływu proszków, granulatów, włókien i materiałów zgrubnych. Nieodpowiednie do stosowania w przemyśle spożywczym.

Więcej informacji

Separatory magnetyczne bębnowe dla przemysłu spożywczego/farmaceutycznego o sile 9000 gausów

Zastosowanie w zsypach wolnego przepływu. Silny magnes neodymowy umożliwiający usuwanie bardzo małych cząsteczek zanieczyszczeń metalami żelaznymi. Odpowiednie do stosowania w przemyśle spożywczym.

Więcej informacji

Separatory magnetyczne bębnowe Lenastar o sile 12 000 gausów

Zastosowanie w zsypach wolnego przepływu; zasilanie poprzez podajnik wibracyjny. Nadzwyczajnie silny magnes neodymowy do usuwania cząsteczek magnetycznych, a nawet elementów o niskiej podatności magnetycznej, w zanieczyszczeniach metalami żelaznymi. Odpowiednie do stosowania w przemyśle spożywczym.

Więcej informacji