Filtry są stosowane...
Filtry są stosowane...

Separatory magnetyczne bębnowe do recyklingu

Zastosowanie

Separatory magnetyczne bębnowe dla recyklingu są odpowiednie do separacji cząsteczek ferromagnetycznych (Fe) lub paramagnetycznych ze strumieni masowych materiału. Separatory magnetyczne bębnowe znajdują wiele różnorodnych zastosowań. Mogą przetwarzać duże objętości, ponieważ bęben obraca się nieprzerwanie i dlatego separuje i odprowadza cząsteczki żelazne automatycznie. Separatory magnetyczne bębnowe są interesującą opcją z powodu ich kompaktowych wymiarów montażowych. Pozwala to na zintegrowanie ich w lokalizacjach, w których nie ma miejsca na inne rozwiązania, takie jak separatory podwieszane lub nadprzenośnikowe. W celu osiągnięcia dobrej separacji należy pamiętać, że strumień dostarczanego materiału musi być jednorodny, co można osiągnąć na przykład poprzez zastosowanie podajnika wibracyjnego lub taśmy transportowej.


Separator magnetyczny bębnowy zastosowany do obróbki strumienia granulatu

Działanie

Separator magnetyczny bębnowy składa się ze stacjonarnego wkładu magnetycznego, wokół którego obraca się powłoka ze stali nierdzewnej z nośnikami. Strumień produktu przepływa przez powłokę, a magnes przyciąga cząsteczki metali ferromagnetycznych znajdujące się w produkcie. Nośniki na powłoce przenoszą wychwycone cząsteczki metali na spód bębna, poza pole magnetyczne. Tam odseparowane cząsteczki odpadają i mogą zostać zgromadzone i/lub odprowadzone. Rezultat taki jest często osiągany z wykorzystaniem przegrody. Poprzez zastosowanie różnorakich systemów magnetycznych istnieje możliwość wychwytywania cząsteczek ferromagnetycznych (silnie magnetycznych) jak i elementów o niskiej podatności magnetycznej.

Lokalizacja

Są dwie metody użytkowania/lokalizowania separatorów magnetycznych bębnowych:

Podawanie z góry

W przypadku separatorów magnetycznych bębnowych z podawaniem z góry materiał jest doprowadzany nad bębnem. Jak tylko cząsteczki żelaza pojawią się w zasięgu pola magnesu są przyciągane i odprowadzane nad bębnem aż ponownie znajdą się poza polem magnetycznym. Cząsteczki żelaza są wtedy zwalniane i odpadają swobodnie za płytą separacyjną.


 

Podawanie z góry do separatora magnetycznego bębnowego

Podawanie z dołu

W przypadku separatorów magnetycznych bębnowych z podawaniem z dołu materiał jest doprowadzany pod bębnem. Jak tylko cząsteczki żelaza pojawią się w zasięgu pola magnetycznego są przyciągane i odprowadzane w górę nad bębnem. Nośniki popychają cząsteczki żelaza, aż do wypchnięcia ich poza pole magnetyczne, gdzie odpadają swobodnie od bębna. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że przyciągane są tylko cząsteczki żelaza w strumieniu materiału, a to oznacza z kolei, iż między cząsteczkami żelaza znajduje się mniej produktu; to z kolei przekłada się na czystszą frakcję żelaza (lepiej nadającą się na sprzedaż). Dlatego ta metoda separacji jest odpowiednia do stosowania nad taśmą; tak samo jak separatory podwieszane i magnesy wiszące.

Podawanie z dołu do separatora magnetycznego bębnowego

Produkty

Separatory magnetyczne bębnowe do recyklingu

Do separacji cząsteczek magnetycznych i elementów o niskiej podatności magnetycznej ze strumieni materiału.

Więcej informacji

Separatory magnetyczne bębnowe trwałe do złomu

Zastosowania: recykling złomu. Wysoka wydajność i głęboko penetrujące pole magnetyczne. Do separacji ekstra dużych i ostrych cząsteczek metali żelaznych.

Więcej informacji

Separatory elektromagnetyczne bębnowe do złomu

Zastosowania: recykling złomu. Wysoka wydajność i bardzo głęboko penetrujące pole magnetyczne. Do separacji ekstra dużych i ostrych cząsteczek metali żelaznych.

Więcej informacji