Filtry są stosowane...
Filtry są stosowane...

Chwytaki magnetyczne dla ramion robotów

Magnesy do przenoszenia i obsługi są odpowiednie do zautomatyzowanego podejmowania, umieszczania lub pozycjonowania żelaza, stali lub innych ferromagnetycznych obiektów o ograniczonej masie. Wszystkie typy magnesów do przenoszenia i obsługi mogą być włączane i wyłączane oraz wyposażone są w gwintowany otwór montażowy na oprawę narzędziową ramienia robota. Dzięki temu stanowią one często atrakcyjną alternatywę wobec tradycyjnych zacisków zrobotyzowanych.

Zastosowanie: automatyzacja przenoszenia i obsługi blach na automatycznych liniach produkcji oraz roboty i systemy automatycznego podnoszenia i przenoszenia.

Przykłady:

  • podnoszenie blach z pras;
  • ustawianie wałów na linii produkcji;
  • podejmowanie pojedynczo produktów z opakowań (rozładowywanie);
  • montaż części stalowych;
  • spawanie przez roboty spawające.

Czynniki wpływające na siły podnoszenia — patrz: Chwytaki.

Nasze magnesy do paletyzowania mogą być wykorzystywane do jednoczesnej obsługi puszek, aerozoli i słoików (ze stalowymi nakrętkami) w dużych ilościach.

Przenoszenie i obsługa stalowych płyt
Sterowanie
Typ magnesu
Kształt produktu
Grubość produktu
Materiał, z którego jest wykonany produkt
Maks. siła podnoszenia
Twój product

Produkty

Chwytaki magnetyczne

Chwytaki magnetyczne są odpowiednie do podejmowania płaskich, ferromagnetycznych obiektów (np. tłoczonych i perforowanych blach stalowych).

Więcej informacji

Przyssawki magnetyczno-próżniowe Magvacu® Combi Gripper

Przyssawki magnetyczno-próżniowe MagVacu Combi Gripper są odpowiednie do podejmowania płaskich, ferromagnetycznych i nieferromagnetycznych obiektów (np. blach ze stali nierdzewnej lub aluminium).

Więcej informacji

Sterowane pneumatycznie magnesy do przenoszenia i obsługi

Sterowane pneumatycznie magnesy do przenoszenia i obsługi są odpowiednie do podejmowania płaskich i nierównych części ferromagnetycznych.

Więcej informacji

Listwy elektromagnetyczne

Listwy elektromagnetyczne są odpowiednie do podejmowania, przytrzymywania i zwalniania małych obiektów ferromagnetycznych, takich jak stalowe blachy, rury, tuby, profile i kawałki złomu.

Więcej informacji

Uchwyty elektromagnetyczne

Okrągłe uchwyty elektromagnetyczne firmy Goudsmit Magnetic Systems są odpowiednie do utrzymywania obiektów ferromagnetycznych.

Więcej informacji