Filtry są stosowane...
Filtry są stosowane...

Oddzielacze blach

Zastosowanie

Magnetyczne oddzielacze blach („wentylatorowe” oddzielacze blach) rozdzielają lepkie lub naoliwione stalowe blachy i zapobiegają podejmowaniu każdorazowo więcej niż jednej blachy. Gwarantuje to płynność procesu produkcji. Siła magnetyczna magnesu trwałego pozostaje niezmienna przez lata. Ponadto nie ma potrzeby stosowania drogiego układu sprężonego powietrza w celu „rozdmuchiwania” dwóch stalowych blach; oddzielacze blach wykonują to zadanie szybciej i dużo taniej.

Do każdorazowego podejmowania pojedynczych blach stalowych w przemyśle przetwarzania blach (np. w przemyśle motoryzacyjnym lub stalowym).
Odpowiednie do rozdzielania blach ferromagnetycznych o maksymalnej grubości 4 mm, praktycznie każdego kształtu, długości i szerokości; nawet okrągłych i asymetrycznych.

Przełączane automatycznie oddzielacze blach zostały zaprojektowane do stosowania w procesach automatycznych.

Działanie

Potężne pole magnetyczne automatycznie rozdziela blachy; usunięcie ułożonej na szczycie stosu blachy powoduje, że kolejna natychmiast się unosi.

Przykłady instalacji

Strzałki na ilustracji wskazują zalecany kierunek transportu, w którym najlepiej przenosić blachy po ich rozdzieleniu. W celu zapobieżenia błędom we w pełni zautomatyzowanych procesach produkcji zalecamy zastosowanie większej liczby dodatkowych oddzielaczy blach.

 

Oddzielacz blach, instalacja narożna

Dla uzyskania optymalnych rezultatów najlepiej jest umieścić dwa oddzielacze blach na rogu(-ach) dużego stosu blach stalowych.

Oddzielacz blach, instalacja prosta

Oddzielacze blach ustawione naprzeciw siebie gwarantują, że blachy nie zaczynają „pływać” na stosie.

Oddzielacz blach, instalacja pojedyncza

W przypadku małych blach oddzielacz blach najlepiej umieścić na środku najkrótszej krawędzi.

 

Magnetyczne oddzielacze blach / oddzielacze „wentylatorowe” firmy Goudsmit są dostępne w różnych wersjach:

Produkty

Ferrytowe oddzielacze blach

Oddzielacze blach z systemem magnesów ferrytowych firmy Goudsmit Magnetic Systems są odpowiednie do większości powszechnych zastosowań.

Więcej informacji

Neodymowe (Neoflux®) oddzielacze blach

Oddzielacze blach z super silnym systemem magnesów Neoflux® (neodymowych) charakteryzują się kompaktową konstrukcją i są odpowiednie do separacji naoliwionych, lepkich lub perforowanych blach.

Więcej informacji

Oddzielacze blach sterowane pneumatycznie

Oddzielacze blach z systemem magnesów neodymowych, sterowane pneumatycznie (wł./wył.). Odpowiednie do procesów zautomatyzowanych. Ułatwiają dodawanie lub zamianę stosu blach.

Więcej informacji

Oddzielacze blach do specjalnych zastosowań

Firma Goudsmit opracowała odpowiednie rozwiązania dla blach o niestandardowych kształtach i specjalnych zastosowań. Z przyjemnością służymy pomocą w wyborze spośród dostępnych opcji oddzielaczy blach.

Więcej informacji