Filtry są stosowane...
Filtry są stosowane...

Ślizgowe transportery magnetyczne

Zastosowanie

W przeciwieństwie to transporterów taśmowych ślizgowe transportery magnetyczne mają zamkniętą konstrukcję i brak zewnętrznych poruszających się części. To sprawia, że są doskonałym wyborem w przypadku przenoszenia ostrych stalowych części, takich jak odpady z przebijaków, materiały poddane recyklingowi, wióry powstałe po wierceniu, gwoździe i śruby. Znajdują także zastosowanie do przenoszenia elementów naoliwionych.

Zalety ślizgowych transporterów magnetycznych:

  • taśma nie ulega zużyciu, małe zapotrzebowanie konserwacyjne;
  • materiał nie zakleszcza się dzięki zamkniętej konstrukcji;
  • produkt ani transporter taśmowy nie ulegają uszkodzeniom;
  • pył i wilgoć nie wpływają na rezultat pracy;
  • zamknięta konstrukcja, brak zewnętrznych poruszających się części.

Działanie

Magnesy rozmieszczone równomiernie wzdłuż łańcucha napędzanego są ukryte pod stacjonarną płytą ślizgową ze stali nierdzewnej. Magnesy przenoszą części stalowe wzdłuż płyty ślizgowej do wysypu (na wybranej wysokości).

Charakterystyka:

  • łagodny lub ostry kąt przenoszenia (do 60°)
  • maksymalna szerokość transportu: 575 mm
  • maksymalna długość transportu: 15 m
  • maksymalna wysokość transportu: 12 m

Produkty

Ślizgowe transportery magnetyczne typu „łabędzia szyja”

Do transportowania części ferromagnetycznych, takich jak: odpady z przebijaków, gwoździe, śruby, materiały poddane recyklingowi i wióry powstałe po wierceniu w zakładach przemysłu metalowego i stalowego oraz w branży produkcji blach.

Więcej informacji

Ślizgowe transportery magnetyczne typu „Big neck”

Do transportowania długich ferromagnetycznych elementów blach, takich jak odpady z przebijaków w zakładach przemysłu stalowego.

Więcej informacji

Ślizgowe transportery magnetyczne płaskie

Do transportowania części ferromagnetycznych, takich jak: odpady z przebijaków, wióry, gwoździe, śruby, materiały poddane recyklingowi i wióry powstałe po wierceniu w zakładach przemysłu metalowego i stalowego oraz w branży produkcji blach.

Więcej informacji

Ślizgowe transportery magnetyczne mini

Do transportowania małych części ferromagnetycznych, takich jak odpady z przebijaków i produkty perforowane w zakładach przemysłu metalowego i stalowego oraz w branży produkcji blach.

Więcej informacji